Omschrijving
Is het je droom om aan een mooi autovrij plein te wonen, op steenworp afstand van de Amstel en De Pijp? De Swammerdamstraat biedt de ideale woonlocatie.
Dit heerlijke 3-kamer appartement van 55 m² heeft een groot balkon op het zonnige zuidwesten en is gelegen in een monumentaal pand uit 1886, op eigen grond!
INDELING
Begane grond: Via de nette gemeenschappelijke entree en het trappenhuis bereik je de tweede verdieping.
Tweede verdieping: Achter de voordeur bevindt zich de hal, die toegang geeft tot alle kamers. Tevens bevinden zich hier twee grote bergkasten: één met de meterkast en één waar de wasmachine, de droger en de cv-ketel zijn opgesteld. De cv-ketel is een Intergas HRE-ketel uit 2023.
Aan de voorzijde van het appartement is de lichte woonkamer gelegen. Door de drie grote, houten draai-kiepramen is er een zeer vrij uitzicht over het autovrije plein. Er is hier geen verkeerslawaai, dus je kunt in de woonkamer echt genieten van de rust.
De nette open keuken is uitgerust met een 6-pits gasfornuis met een enorme oven en een afzuigkap. Tevens is er een inbouw vaatwasser en een SMEG koel-vriescombinatie.
De keuken is afgewerkt met een houten aanrechtblad.
Aan de achterzijde van het appartement bevinden zich twee slaapkamers.
De grootste slaapkamer is meer dan 10 m² en heeft niet alleen een draai-kiepraam, maar ook openslaande deuren naar het zonnige balkon (5,4 m²). Door de ligging van het balkon op het zuidwesten is hier zowel in de middag als in de avond zon. Bovendien is er vanaf het balkon maar liefst 50 meter vrij uitzicht.
De tweede slaapkamer grenst eveneens aan het balkon en is ideaal als werkkamer, logeerkamer, babykamer of als kledingkamer.
In het midden van het appartement ligt de badkamer, welke voorzien is van een douche, wastafel en toilet.
Dit goed ingedeelde appartement is uitgerust met een fraaie eikenhouten vloer en klassieke binnendeuren. Alle ramen zijn voorzien van isolerende beglazing.
SPLITSING
Het monumentale pand is in 2005 gesplitst in vijf appartementsrechten en volledig gerenoveerd, waarbij de buitengevel is gezandstraald en gevoegd.
EIGENDOMSSITUATIE
Dit appartement is gelegen op eigen grond! Er is dus geen sprake van erfpacht.
ENERGIELABEL
Onlangs is er een nieuw energielabel opgesteld. Dit appartement heeft een energielabel C.
VERENIGING VAN EIGENAARS (VvE)
De VvE is genaamd: “ Vereniging van Eigenaars van het gebouw Swammerdamstraat 66 te Amsterdam” en bestaat uit vijf leden.
Deze actieve VvE heeft per januari 2025 een reservering van ca. € 21.700,- en er is een meerjaren onderhoudsplan (MJOP) opgesteld.
De servicekosten voor dit appartement bedragen € 150,- per maand.
OMGEVING
De geliefde Swammerdamstraat ligt in het hart van de bekende woonwijk “Weesperzijde”, in Amsterdam Oost, op loopafstand van alle denkbare voorzieningen, zoals gezellige restaurants, lunchrooms, wijnbars en terrassen, maar ook nabij de levendige Albert Cuypmarkt.
Om de hoek is een grote Albert Heijn (locatie Wibautstraat).
Het Oosterpark en het Sarphatipark zijn geweldige locaties om even te wandelen en liggen exact even ver vanaf het appartement. Ook is de Amstel ideaal als je een rondje wilt hardlopen of fietsen. Of ga je liever roeien?
Op steenworp afstand zijn meerdere kinderdagverblijven gevestigd.
Het appartement is zeer goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Op slechts enkele minuten loopstand bevindt zich tram 3 en metrostation Wibautstraat. Hier kun je de metrolijnen 51, 53 en 54 pakken, waardoor je binnen 5 minuten op station Amstel of op het Centraal Station kunt zijn.
Ook per auto is het appartement bijzonder goed te bereiken. Via de Wibautstraat rij je in enkele minuten naar de Ring A10.
Een parkeervergunning voor bewoners kost € 192,81 per zes maanden.
De actuele wachttijd voor het verkrijgen van een parkeervergunning is te vinden op de website van de gemeente Amsterdam.
BIJZONDERHEDEN
- eigen grond
- gelegen aan brede autovrije straat
- woonoppervlakte: 55 m² (officieel meetrapport aanwezig)
- balkon op het zuidwesten: 5,4 m²
- zeer vrij uitzicht voor en achter
- twee slaapkamers
- goede indeling
- cv-installatie: Intergas uit 2023
- monumentaal pand uit 1886
- pand gerenoveerd en gesplitst in 2005
- moderne, houten draai-kiepramen met isolerende beglazing
- energielabel C
- actieve VvE met vijf leden
- goede reservering voor onderhoud
- meerjaren onderhoudsplan aanwezig
- servicekosten € 150,- per maand
- zeer gunstige ligging nabij de Amstel, De Pijp en openbaar vervoer
- oplevering in overleg
- verkoop onder voorbehoud van gunning door verkoper
- er is pas sprake van een overeenkomst zodra de koopakte is getekend
- er zal een ouderdoms-, asbest- en niet-zelfbewoningsclausule in de koopovereenkomst worden opgenomen